Tırnak yemek zararları

ana sayfa / saglik / 13.03.2018 tarihinde güncellendi.

 

248
okuma

Tırnak yemek zararları Tırnaklarınızı ısırma, anksiyeteye ve strese tepki vermenin garip bir yoludur, ancak belki de çocukların ve yetişkinlerin gerginlik hissettiklerinde hareket ettikleri en yaygın yollardan biridir.

Tırnak yemek zararları
Tırnak yemek zararları Tırnak ısırma nedir? Tırnak ısırma, tırnaklarınızı sürekli olarak ağzınızın yakınına yerleştirdiğinizde ve dişlerinizi sıyrmak veya daha sonra ısırmak için kullanmanızdır. Bazı insanlar, neredeyse hiç bilinçli olmadığına işaret ederek, onlara işaret edilene kadar tırnaklarını ısırdıklarını bile fark etmiyorlar.

Bu bir alışkanlıktır ve enfeksiyon riski ve zayıf tırnak sağlığı gibi uzun vadeli yankı uyandıran bir şeydir, ama her zaman bu problemlere sahip olmadığı için herkes tedavi görmez. Bazı insanlar istemeyerek tırnaklarının kısa tutulması için tek yol olarak tırnak ısırmasına bağlı olmaya başlar. Bazı nedenlerle, insanlar tüm tırnakları muntazam bir uzunlukta ısırmaya eğilimlidir.

İnsanlar neden tırnaklarını ısırır?
Tırnak ısırma neden oluşur tamamen açık değil. Bir dürtü kontrol probleminin yanı sıra bir alışkanlık olarak kabul edilir. Bazı insanlar büyük olasılıkla tırnak ısırmalarının içgüdüsel olduğuna, zamanımızın primatlar olarak kaldığına ve stresli olduğumuzda bu içgüdülerimizin bizim irademize karşı çıktığına inanırlar.

Yasal Uyarı : Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

 

248
okuma

Bu Sayfayı Arkadaşlarınla paylaşır mısınız ?

Etiketler : tırnak yemek, tırnak yeme zararları, Tırnak yemek ilaç, Tırnak yemek alışkanlık

kaynak :
Benzer İçerikler

Mantar hastalığı belirtileri

Mantar hastalığı belirtileri

Migren Nedir

Migren Nedir

Tırnak yemek zararları

Tırnak yemek zararları

Hamilelik belirtileri nedir

Hamilelik belirtileri nedir

Anemi nedir

Anemi nedir

Burun kanaması neden olur

Burun kanaması neden olur

Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim | Gizlilik Politikası
Yaşam | Müzik | Sağlık | Kadın | Video | Tv | Şarkı Sözleri

 12 kişi sitemizde.

Web
Analytics
View My Stats

Bizi Takip Ediniz.