Burun kanaması neden olur

ana sayfa / saglik / 19.03.2018 tarihinde güncellendi.

 

302
okuma

Burun kanaması neden olur. Herkesin merak ettiği bir konudur burun kanaması için bir çok sebebi olabilir o yüzden burun kanaması şiddetli ve sıklıkla olması durumunda en yakın sağlık kuruluşuna veya doktorunuza görünmeniz gerekmektedir.

Burun kanaması neden olur
Burun kanaması neden olur? bir kaç sebepten dolayı burun kanaması oluşabilir sebebi belli olmayan kanamaların oluşmaları ciddi sorun teşkil eder. Sizler burun kanaması ve sebepleri hakkında kısa bilgiler vereceğiz.

Kırık burun; Kırık burun, burnunuzdaki kemik veya kıkırdakta bir kırılma veya çatlaktır. Belirtileri ve nasıl tedavi edildiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Burunda Yabancı Cisim : Burun içindeki yabancı bir cisim, doğal olarak orada bulunmadığı zaman burunda bir nesnenin mevcut olduğu anlamına gelir. Bu genellikle küçük çocuklarda olur.

Alerjik: Alerjik veya saman nezlesi vücudunuzun belirli alerjenlere verdiği yanıttır. Hapşırma ve kaşıntılı gözler gibi rahatsız edici semptomlara neden olur.

Yüksek Tansiyon Hakkında Bilinmesi Gereken Her Şey (Hipertansiyon): Yüksek tansiyon genellikle az sayıda semptomla veya hiçbir semptomla ilişkili değildir. Birçok insan bunu bilmeden yıllarca var.

Ortak Soğuk Genel Bakış: Soğuk algınlığı, üst solunum yollarının, yani burnunuz ve boğazınızın ortak bir viral enfeksiyondur. Burun ya da tıkalı bir burun, hapşırma, öksürme ve boğaz ağrısı yaygındır…

Düşük Trombosit Sayısı (Trombositopeni) :Düşük trombosit sayısı veya trombositopeni, nedene bağlı olarak hafif ila şiddet arasında değişebilir. Semptomlar bazen ciddi kanamayı içerebilir.

Saptırılmış Septum : Sapmış bir septum, solunum güçlüğü gibi sağlık sorunlarına neden olabilir. Nedenleri, belirtileri, tedavileri ve daha fazlası hakkında daha fazla bilgi edinin.

Noel Hastalığı (Hemofili B) :Hemofili B veya faktör IX hemofili olarak da adlandırılan Noel hastalığı, kanınızın düzgün pıhtılaşmadığı nadir bir genetik bozukluktur. Ortak bir semptom açıklanamayan…

Faktör X Eksikliği :Stuart-Prower faktör eksikliği olarak da adlandırılan Faktör X eksikliği, kanınızdaki X faktörü olarak bilinen proteinin yeterli olmamasından kaynaklanan bir durumdur.

Lösemi : Lösemi, kan hücrelerinin bir kanseridir. Hayatta kalma oranları ile ilgili istatistikleri alın, en yaygın semptomları, teşhis seçeneklerini ve tedavileri öğrenin.

Kulak Barotravması : Uçak kulağı olarak da bilinen kulak barotravması, yükseklik değişimi gibi basınç değişikliklerine maruz kaldığınızda kulak rahatsızlığına neden olan bir durumdur.

Ebola Virüsü ve Hastalığı :Bu durum acil bir tıbbi durumdur olarak kabul edilir.Acil bakım gerekebilir.
Ebola hastalığı nadir görülen, genellikle ölümcül bir hastalıktır. Geç dönem belirtilerinden biri, tüm vücutta kanama döküntüsüdür.

İdiyopatik Trombositopenik Purpura : İdiopatik trombositopenik purpura (ITP), kanın normal olarak pıhtılaşmayacağı bir bozukluktur. Bu aşırı morarma ve kanamaya neden olabilir.

Osler-Weber-Rendu Hastalığı : Osler-Weber-Rendu sendromu (OWR), genellikle aşırı kanamaya yol açan genetik bir kan damarı bozukluğudur. Sendrom yaklaşık 5.000 kişiyi etkiler.

Glomerülonefrit (Parlak Hastalık) : Glomerülonefrit, böbreklerin düzgün çalışmasını engelleyebilen ciddi bir hastalıktır. Bu durumun nasıl teşhis edildiğini ve nasıl tedavi edildiğini öğrenin.

Kokain Bağımlılığı Nedir? :Ulusal Uyuşturucu İstismarı Enstitüsü'ne göre, ABD'deki insanların yaklaşık yüzde 15'i kokain denedi. Bağımlılığın etkileri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Kafatası Kırıkları : Bu durum acil bir tıbbi durumdur olarak kabul edilir. Acil bakım gerekebilir.
Birçok kafatası kırığı tipi vardır, ancak sadece bir ana sebeptir. Kırıklarda gerçekleri öğrenin ve tanı ve tedavi hakkında bilgi edinin.

Edinilmiş Trombosit Fonksiyon Bozukluğu : Trombositleriniz düzgün çalışmadığında trombosit fonksiyon bozukluğu olarak bilinir. "Edinilmiş" trombosit fonksiyon bozuklukları ilaçların, hastalıkların neden olabileceği bilinmekte.

Von Willebrand Hastalığı: Türleri, Nedenleri ve Belirtileri : Von Willebrand hastalığı, von Willebrand faktörünün eksikliği nedeniyle ortaya çıkan kanama bozukluğudur. Semptomlar ve tedavi hakkında bilgi edinin.

Faktör II Eksikliği : Faktör II eksikliği, bir yaralanma sonrası aşırı veya uzun süreli kanamaya yol açabilen nadir bir kan pıhtılaşma bozukluğudur.

Bu özellik sadece bilgilendirme amaçlıdır ve teşhis için kullanılmamalıdır. Sağlık sorununuz varsa lütfen bir sağlık uzmanına danışın.

Yasal Uyarı : Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

 

302
okuma

Bu Sayfayı Arkadaşlarınla paylaşır mısınız ?

Etiketler : burun kanaması, tedavisi, kanı durdurma, burun kanama

kaynak :
Benzer İçerikler

Tırnak yemek zararları

Tırnak yemek zararları

Burun kanaması neden olur

Burun kanaması neden olur

Baş ağrısı neden olur

Baş ağrısı neden olur

Hamilelik belirtileri nedir

Hamilelik belirtileri nedir

Mantar hastalığı belirtileri

Mantar hastalığı belirtileri

Migren Nedir

Migren Nedir

Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim | Gizlilik Politikası
Yaşam | Müzik | Sağlık | Kadın | Video | Tv | Şarkı Sözleri

 16 kişi sitemizde.

Web
Analytics
View My Stats

Bizi Takip Ediniz.