Saç bakımı nasıl olmalı

ana sayfa / kadin / 04.02.2018 tarihinde güncellendi.

 

217
okuma

Sac bakımı nasıl olmalı bayanların en büyük korkusu saçlarının bakımsız görünmesi ve istedikleri modele girmemesinden şikayetçi olurlar.

Saç bakımı nasıl olmalı
Saç bakımı önemli bir nokta sacların doğru ve düzenli yapılması saçların ömürlerini uzatmaya ve daha şık durmasını sağlamaktadır. Kullanılan şampuan ve kremlerin doğru saçlara uygulanması çok önemlidir.

1.Çok kuru saçlar
Şampuanı sadece ellerinizle, ıslak saçın diplerine dağıtın ve hafifçe yedirin. Durularken incelerek saçın içinden akacak olan şampuan, saçları temizlemek için yeterlidir. Böylece saçlarınızın biraz daha kurumasını önlemiş olursunuz.

2. Normal saçlar
Şampuanı dairesel hareketlerle saça yedirin, hemen ardından iyice durulayın. Eğer başınızda şampuan artığı kalırsa, saçlarınız matlaşır ve kurur. Kural şu: Şampuanlamak için harcadığınız sürenin üç misli süreyi durulamak için kullanın. Saçlarınızın durulandıktan sonra gıcırdar gibi olması gerekiyor.

3. İkisi bir arada
Bu ürünler hem yıkar hem de bakım yapar. Pratiktir ama her gün kullanılmaya uygun değillerdir. Çünkü bu ürünlerin çoğunda silikon yağı vardır. Önce saçları yumuşak yaparlar. Fakat uzun vadede saç tellerinin yüzeyinde birikerek, saçı ağırlaştırabilirler. Haftada sadece 1 kez kullanın.

4. Ilık su ile durulayın
Kaşmir kazağınızı sıcak suyla tıkayamazsınız. Saçlarımız da aynı derecede hassas olduklarından, çok sıcak suyu sevmezler. Ilık su, saçların zarar görmemesi için ide3aldir. Hatta başarabilenler, saçlarını soğuk su ile yıkamalıdır. Soğuk su , saçlara mükemmel bir parlaklık verir.

5. En iyi fön stratejisi
Saçları yıkadıktan sonra dikkatle ayırın. Isıtılmış bir havluyla önden kurutun. Fön makinesini en düşük ayara getirip, saçları çok fazla karıştırmadan tam kuruyana kadar fönleyin: sonra fönü daha yüksek ısıya getirip, yuvarlak bir fırçayla şekillendirme işine girişin. Fön makinesini saçınızdan en az 15 santim uzak tutun.

 

217
okuma

Bu Sayfayı Arkadaşlarınla paylaşır mısınız ?

Etiketler : Saç bakımı, sacç modeli, saç kesimleri, Saç bakımı nasıl olmalı

Benzer İçerikler

Tırnak Parlatıcı Rengi Nasıl Seçilir?

Tırnak Parlatıcı Rengi Nasıl Seçilir?

Bebek Emzik Seçimi

Bebek Emzik Seçimi

Kadınlar Hakkında 25 Gerçekler

Kadınlar Hakkında 25 Gerçekler

Saç bakımı nasıl olmalı

Saç bakımı nasıl olmalı

Ruj Seçimi Nasıl Olmalı

Ruj Seçimi Nasıl Olmalı

Bebek Termometresi nasıl olmalı

Bebek Termometresi nasıl olmalı

Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim | Gizlilik Politikası
Yaşam | Müzik | Sağlık | Kadın | Video | Tv | Şarkı Sözleri

 15 kişi sitemizde.

Web
Analytics
View My Stats

Bizi Takip Ediniz.