Bebek Termometresi nasıl olmalı

ana sayfa / kadin / 04.02.2018 tarihinde güncellendi.

 

196
okuma

Bebek Termometresi nasıl olmalı? Çocuklarda en çok korkulan rahatsızlık ateştir ve bazı geri dönüşü olamayacak hasarlara verebilecek bir rahatsızlıktır. Çocuklarda çok dikkat edilmesi gereklidir.

Bebek Termometresi nasıl olmalı
Ateş Bebeklerde ve Yetişkinlerde görülmesi ihtimal belirtidir. Bir çok sebebi olabilir, özellikle bebeklerde çok dikkat edilmesi ve kontrol atında olması gereklidir. Bu sebeple ateşi doğru ve kolay yöntem ile ölçülmesi çok önemlidir.

Bir termometre seçerken birkaç seçeneğiniz var. Eski cıva veya alkol modelleri bu günlerde bulmak zordur; dijital problu termometreler daha güvenilir, daha doğru ve daha kolaydır. Diğer popüler elektronik seçenekler kulak ve tapınak termometrelerini içerir; bunlar sadece okuma için kulağa veya tapınağa karşı yerleştirilir. 

Bebek Termometresi nasıl olmalı Çocukluk çağı hastalığı evinizdeki ısıyı ortaya çıkardığında durumu ele almak için elinizde gerekli araçları bulundurmanız önemlidir. Bir ateşi değerlendirmek için alın-öpücük alma yöntemi güzel, ancak doğru, güvenilir bir termometre mutlaka gereklidir.

Bebeğinizin sıcaklığını doğru bir şekilde ölçmek için en iyi termometreyi bulmanıza ve onu en iyi nasıl kullanacağınızı açıklamamıza yardımcı oluruz. Küçüklüğünüzün okula başladığı sınav günlerinde ampullerden uzak tutun.

Dijital problu termometreler;
En yaygın kullanılan bebek termometresi türü. CHOICE testleri, dijital termometre termometrelerinin doğru olduğunu ancak bazılarının daha iyi ekranlar, özellikler, talimatlar ve pil değiştirme kolaylığı nedeniyle diğerlerinden daha kolay olduğunu gösteriyor. Oral, koltuk altına veya anal okumalar için kullanılabilirler ve genellikle bir dakikadan az bir sürede okuma gönderirler; Bazıları 10 saniye kadar kısa sürer.

Fiyatı : 55 ile 20 TL arası

Kulak  termometreler;
Bunlar kulak kanalına yerleştirilir ve vücut sıcaklığını okumak için kızıl ötesi ışınlar kullanırlar. Doğru bir okuma elde etmek için dikkatli bir şekilde yerleştirilmeleri gerekir ve diğer bazı kısıtlamaları vardır - örneğin, kulak kanallarının büyüklüğünden dolayı altı aydan küçük bebekler için genellikle önerilmez. Artı tarafta, bir prob termometresinden daha hızlı ve daha az invaziv olurlar. SEÇİM testleri, bir kulak termometresi ile doğru bir okumanın zor olabileceğini göstermektedir.

Fiyatı : 300 ile 50 TL arası

Tapınak termometreler;
Alnındaki temporal arter sıcaklığını ölçmek için bunlar kızılötesi tarayıcı kullanırlar. Bunlar hızlıdır ve invazivdirler ve genelde doğru sayılırlar, ancak bu konuda bazı tartışmalar mevcuttur; özellikle üç aydan küçük bebekler için genellikle doğru olarak değerlendirilmemektedir. Kulak termometrelerinde olduğu gibi, CHOICE testleri, bu türdeki modellerin her zaman kolay kullanımı olmadığını ve her zaman doğru olmadığını gösteriyor.

Fiyatı : 70 ile 40 TL arası

Sıcaklık şeritleri;
Isıya duyarlı kristallere sahip bir plastik şerit, sıcaklık okuması için renk değiştirir; kullanımı çok kolay, ama çok doğru değil.

Fiyatı : 10 ile 20 TL arası

Cıva / alkol termometreleri;
Bunlar cıva (gümüşi-gri sıvı metal) veya alkol (genellikle kırmızı renkli) içerir. Bunlar ucuzdur ve doğrudur, ancak günümüzde eski bir ilk yardım setinde bir kimyagerin raflarında olduğundan daha olasıdır. Dijital termometrelere kıyasla okumak daha zordur ve içeriğini kırıp bırakmaları durumunda zehirlenme riski vardır.

Fiyatı : 5 ile 15 TL arası

 

196
okuma

Bu Sayfayı Arkadaşlarınla paylaşır mısınız ?

Etiketler : Bebek Termometresi fiyatları, Bebek Termometresi, Bebek Termometresi nasıl olmalı, Bebek Termometresi değerleri

Benzer İçerikler

Tırnak Parlatıcı Rengi Nasıl Seçilir?

Tırnak Parlatıcı Rengi Nasıl Seçilir?

Saç bakımı nasıl olmalı

Saç bakımı nasıl olmalı

Ruj Seçimi Nasıl Olmalı

Ruj Seçimi Nasıl Olmalı

Kadınlar Hakkında 25 Gerçekler

Kadınlar Hakkında 25 Gerçekler

Bebek Emzik Seçimi

Bebek Emzik Seçimi

Bebek Termometresi nasıl olmalı

Bebek Termometresi nasıl olmalı

Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim | Gizlilik Politikası
Yaşam | Müzik | Sağlık | Kadın | Video | Tv | Şarkı Sözleri

 14 kişi sitemizde.

Web
Analytics
View My Stats

Bizi Takip Ediniz.